עו"ד גבריאל כתרי אזרחות רומנית ודרכון רומני-אירופאי
099509504

צאצא לילידי רומניה? לבדיקת זכאות מיידית לאזרחות רומנית מלא את הפרטים הבאים:

Form Fields

 

מי הם הזכאים לאזרחות רומנית [וידיאו ]

דרכון רומני אירופאי

הדרכון הרומני (כמו כל דרכון של מדינה אחרת) הוא ראיה לכך שהאיש הנושא את הדרכון הרומני הוא אזרח של מדינת רומניה.

אדם לא יכול לקבל דרכון רומני כל עוד לא קיבל אזרחות רומנית.

הדרכון הרומני הפך עם כניסת רומניה לאיחוד האירופי המשותף לדרכון אירופי.

לנוכח העובדה שמאות אלפי אזרחים ישראליים זכאים לאזרחות רומנית, מאות אלפי ישראליים זכאים לדרכון רומני-אירופאי.

דרכון רומני פותח בפני המחזיק בו סיוע של האיחוד האירופי ביזמות עסקית ברומניה ובמדינות אחרות באירופה, מלגות לימודים במוסדות להשכלה גבוהה ברחבי רומניה, זכות שהות במדינות אירופה ללא הגבלה בזמן ועוד.

על פי הדין הרומני ניתן להחזיק בדרכון זר בנוסף לדרכון הרומני.
לדרכון הרומני זכאים רובם ככולם של אלו שקיבלו אזרחות ישראלית בין המועדים 01/01/1950 עד 24/01/1952 ורבים אחרים שעלו לאר. במועדים שבין אמצע מאי 1964 עד תחילת 1966 שכן הם נותרו בעלי אזרחות רומנית, כמו גם אלו שיצאו מרומניה לאחר 1971 עם דרכון רומני מאחר ולא ויתרו על האזרחות הרומנית.

אלו שויתרו על אזרחותם הרומנית או אזרחותם נשללה מהם, יכולים לקבל דרכון רומני יחד עם ילדיהם הקטינים לאחר שיקבלו את אזרחות רומנית. צאצאים בוגרים להורים או לסבים שנולדו ברומניה או להורי סבים אם אלו נולדו בין שתי מלחמות העולם (1940-1918) באזורים של רומניה לשעבר שהיום הם ברפובליקת מולדובה ודרום אוקראינה ושנשללה מהם האזרחות הרומנית, יקבלו דרכון רומני תחת אחד התנאים הבאים:

1. יודעים את השפה הרומנית או שבמעמד הגשת הבקשה לקבלת האזרחות הרומנית בקונסוליה הרומנית יתלווה אליהם אדם בעל רישיון מתורגמן מוסמך ברומניה.
2. יגישו את הבקשה לקבלת האזרחות ברומניה

לעדכון והבהרה של האמור לעיל נא לעיין במאמר זכאות (מועדכן ינואר 2012).

התכנים באתר זה אינם מהווים ייעוץ משפטי ואינם תחליף לייעוץ משפטי פרטני ע”י מומחה בתחום האזרחות הרומנית. מטרת התכנים באתר לסייע לגושלים בו להרחיב את בסיס הידע שלהם בתחום. על אף המאמצים לעדכן את התכנים הם אינם תמיד מלאים ועדכניים ועשויים להכיל שגיאות, אי דיוקים וכיוצ”ב. הסתמכות על התכנים הינה על אחריות המשתמש בלבד ובעלי האתר לא יהיו אחראים לכל נזק שייגרם לגולשים או לכל צד שלישי כתוצאה מהסתמכות על המידע המופיע באתר.